Zlaté české ručičky

Články

Když vyjdete před dům a vaše auto nestojí tam, kde by stát mělo, asi by se ve vás krve nedořezal. Možná jste se jen zapomněli a stojí o blok vedle, anebo jste se zkrátka stali obětí trestného činu. Naštěstí jsou možnosti, jak se auta dopátrat, a pomůže vám k tomu úspěšná česká firma.

SHERLOG je další ryze českou firmou s českým kapitálem, která se po svém založení v Praze v roce 1992 rychle vypracovala a zařadila se mezi ty nejúspěšnější na trhu. Její původní název zněl SECAR BOHEMIA a. s. a od počátku se soustředila na vypátrání ukradeného automobilu pomocí radiového vyhledávání. Vyvinula proto vlastní nezarušitelný systém a také vybudovala vlastní rádiovou síť a rozsáhlý vozový park vyhledávacích speciálů s rádiovým zařízením, do nějž patří dokonce i letadlo, to vše s podporou non-stop klientského servisu.

Působnost systému už není limitovaná naším územím, ale funguje po celém světě. K tomu využívá vlastní rádiovou frekvenci pro rádiové a lokalizační systémy SecurityCar. Díky hustotě rádiové sítě a koordinaci vlastního non-stop operačního centra s Policií České republiky se průměrná doba vypátrání pohybuje do dvou hodin. Pátrání je tak velmi rychlé a efektivní, proto se jeho úspěšnost pohybuje na vynikajících 98 %, což jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Jméno nejslavnějšího produktu zná dneska už skoro každý, právě proto se společnost přejmenovala podle něj na SHERLOG Technology a. s. Svou působnost rozvinula z ČR po Evropě a do celého světa – své služby provozuje i v Jižní Americe a na Blízkém východě. Kromě pátrání po autech navíc společnost rozšířila své možnosti i na jiné stroje – dnes už zcela běžně hlídají třeba stavební stroje, lodě nebo solární kolektory, které lákají nenechavé zloděje.

Díky vlastní webové a mobilní aplikaci SHERLOG Trace také nabízí GPS a GSM monitoring velkých vozových parků jednotlivých firem, který dokáže vedle online sledování pozice sledovaného vozu také vést elektronickou knihu jízd, a dokonce kontrolovat i spotřebu a rychlost auta, což může majitelům firemních flotil snížit provozní náklady až o pětinu. Své služby navíc umí přizpůsobit i přání zákazníka – do vozů známé spediční firmy instalovali alkoholtester, který by v případě pozitivní zkoušky znemožnil nastartování vozidla.

Šířku schopností firmy dokazuje nová služba Security Pipelines, která detekuje během několika sekund úniky médií z dálkovodných tras potrubí bez ohledu na to, zda v něm proudí ropa, voda nebo plyn.

Společnost se věnuje i bohulibým činnostem. Podporuje například projekt Záchranka monitorováním defibrilátorů v záchranářských vozidlech, takže v případě nouze uživatel záchranářské aplikace vždy snadno nalezne nejbližší funkční defibrilátor.

Vedle toho se společnost věnuje i charitativní činnosti. „SHERLOG je moderní, bezpečná, spolehlivá a rychle se rozvíjející česká firma s dlouholetou tradicí. Rozhodli jsme se pomáhat tam, kde je to potřeba a kde naše technologie bohužel nestačí,“ vysvětluje Ing. Marek Vohradský, obchodní a marketingový ředitel SHERLOG Technology. „Proto podporujeme Centrum Paraple, Nadaci Jedličkova Ústavu a Motoklub vozíčkářů. Stranou nezůstal ani sport, spolupracujeme například s dakarským týmem Orion MRG nebo lezcem Adamem Ondrou,“ doplňuje Vohradský.

SHERLOG je dnes dalším příkladem skvěle fungující firmy z českého prostředí, která poskytuje své služby klientům nejen v České republice, ale postupně se rozrostla i do světa. V rámci své činnosti celkově zachránila ukradené dopravní prostředky v hodnotě převyšující miliardu korun.

Zdroj: garaz.cz

 

 Zpět

Klientů si vážíme

×